Краса врятує світ
РОЗДУМИ ДИРЕКТОРА
В процесі формування соціально активної особистості дитини, досить актуальною є проблема естетичного виховання, якому видатний учений-педагог В. О. Сухомлинський надавав великого значення і передбачив зумовлену єдність музичного, образотворчого, трудового навчання та виховання учня. Думка про те, що краса врятує світ, надихала і надихає до творчості великих творців прекрасного в усі часи і епохи. І всі вони прийшли в доросле творче життя зі школи.
Виходячи з місцевих умов, залучившись підтримкою районного та обласного відділів освіти, дирекція Березнівської загальноосвітньої І-ІІІ ступенів школи №2 ще у 2000 році поставила за мету здійснити принципово новий підхід до взаємозв'язку уроків естетичного циклу, які ґрунтувалися на нових педагогічних концепціях і позаурочною діяльністю школярів. Передбачали, що ці предмети в тісному взаємозв'язку дадуть можливість глибоко і різносторонньо розвинути духовний світ особистості дитини. Вирішення цієї проблеми педагогічний колектив віднайшов у діяльності Малої академії народних мистецтв та ремесел - центру художньо-естетичної культури школярів.
Бачимо, наскільки далекоглядними були бувший директор школи Єнін В.М., учитель музики та образотворчого мистецтва Хом'як В.М. Це їх зусиллями в районі з'явився перший дитячий зразковий ансамбль пісні і танцю у звичайній поліській школі. Тоді, після тріумфального захисту дитячого колективу, заступник голови облдержадміністрації, присутній на концерті, виступив з ініціативою присвоїти звання Заслужених учителів України Віктору Михайловичу та Василю Миколайовичу.
Пройшовши десятилітній рубіж, ми можемо з упевненістю сказати, що здійснення міжпредметних зв'язків на уроках гуманітарного, природничого, естетичного циклів у поєднанні з потужним потенціалом позакласної роботи набуло глибокого змісту.
Введення художньо-естетичного профілю в навчальний план зменшило навантаження на дітей за рахунок емоційності, естетичної насолоди, ігрових вправ. Практика показує, що інтенсивні заняття музикою, хореографією, художньою творчістю допомагають школярам розвивати навички читання, прилучають їх через пісню до літератури, історії та інших предметів. Досконало побудована педагогічна структура цієї системи дає відмінний матеріал для розвитку слуху, різнобічного ритмічного виховання й формування музичної думки.
Художньо-естетичний профіль забезпечує трьохрівневу форму навчання і передбачає наступність, перспективність навчально-виховного процесу, надає вихованцям рівні можливості для творчого розвитку та самовизначення, а також дозволяє прослідувати весь шлях розвитку дитини: перший - початковий, спрямований на розвиток здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до хорового, танцювального мистецтва; другий - основний, спрямований на розвиток стійких інтересів, дає знання, практичні вміння і навички; третій - вищий, задоволення потреби вихованців у професійній орієнтації.
…А "Біла школа" і надалі підтримує добрі традиції у вихованні своїх учнів через красу, прищеплюючи їм любов до танцю, народної пісні, знайомлячи їх з народними звичаями, святами, обрядами, іграми, казками.
Яким незабутнім був для нас день 16 березня 2009 року коли втретє шкільному ансамблю пісні і танцю "Поліські візерунки" було підтверджено звання "Зразковий"! Колектив дав повноцінний концерт - на два відділення! Наші маленькі артисти були неперевершені у своїй майстерності. Свято було і для них, і для творчого колективу їх наставників - учителів музики Прокоф'євої В.В., Жабчика П.Ф., учителів хореографії Рогача Ю.Я., Гречки І.І., і для всього педагогічного колективу і для наших колег, однодумців з Будинку дітей та молоді, музичної школи, Будинку культури, відділу освіти. Бо в цей день відчули їх підтримку і допомогу, відчули наскільки важливо спільно виростити людину.
Обласний фестиваль дитячого хорового мистецтва "Співає юність України", який проходив у квітні 2010 року показав, що цей колектив і надалі утримує найперші позиції. Захоплення викликають виступи ансамблю хлопчиків "Козачата" та молодшої групи хору "Барвінчата". За три роки свого існування вони досягли значного рівня майстерності і на районному конкурсі "Юна зірка - 2010" посіли І місце у своїй номінації. Все це результат наполегливої, копіткої праці керівника хору Прокоф'євої В.В.
Студія солістів-вокалістів теж радує своїми успіхами. Настя Васюк, Іринка Мелещук, Соломія Буць, Давид Стеблюк, Світлана Пилипака, Катя Пастушок, Юля Боровець неодноразово виступали на районній сцені. А нещодавно Ірина Мелещук завоювала І місце на обласному конкурсі сучасної української пісні "Юна зірка", а Настя Васюк удостоєна грамоти за участь у конкурсі "Зоряний шлях". Те що діти досягають таких вершин, немала заслуга їх керівника Рогача Ю.Я.
Не менш радісна звістка ознаменувала початок цього навчального року. Дитячому ляльковому театру "У світі казок", також, присвоєно звання "Зразковий дитячий колектив". Наші актори, під керівництвом учительки Цильке Л.О., показали не одну виставу на сцені Рівненського обласного академічного лялькового театру, вони почесні учасники щорічного обласного фестивалю "Ти і я - ми в казці нині, у казковій ми країні". А пісня про шкільний ляльковий театр, слова до якої написав наш учитель Стахнюк І.Є., стала візитівкою цього фестивалю. З вдячністю згадуємо Ігоря Євгеновича, бо саме в його інтерпретації зроблено не одну лялькову виставу з якими діти виступали на обласних оглядах, конкурсах і отримали безліч почесних відзнак.
Безліч хороших відгуків маємо і на адресу гуртка юних поетів та прозаїків "Юне обдарування" (керівник Токарець Н.П., вчитель української мови та літератури). Юні любителі пера беруть участь в обласному фестивалі дитячої поезії "Провесінь", де вони щорічно мають призові місця. За свої перші поетичні спроби на обласному конкурсі "Перло многоцінне" Наталя Чепак удостоєна грамоти обласної організації "Просвіта".
Як же не сказати щирі слова подяки керівникам гурту "Козацький гарт" Примаку Г.В., Рогачу Ю.Я. та учителям фізвиховання, історії за перше місце в районному та друге місце в обласному спортивно-патріотичному фестивалі "Нащадки козацької слави". Колективу педагогів за успішну підготовку до районного та обласного фестивалю "Молодь обирає здоров'я".
Учителі не ставлять собі за мету, щоб діти виросли артистами, музикантами, співаками, танцюристами, але всі одностайно впевнені в тому, що повинні привити дітям любов до народної пісні, художнього слова, заполонити їх красою танцю, захопити красою живопису.
Це глибоко усвідомлюють всі і перш за все вчителі музики, хореографії, образотворчого мистецтва. Ні! Неперевершена сила народної пісні. Глибоко розуміють це і вчать бачити чарівну красу пісні, вчителі музики Прокоф'єва В.В., Жабчик П.Ф.
Чарівна краса пісні. Проте не менш захоплююча краса танцю. Дуже серйозно працює над підготовкою та проведенням уроків хореографії Рогач Ю.Я.
Пройде час, виростуть вихованці і згадають своє дитинство, перші шкільні роки, пісні, танці, яких навчилися у школі, і передадуть свою любов до прекрасного своїм дітям.
Боровець Віктор Іванович,
директор ЗОШ№2ЛЕГЕНДИ КРАЮ
Майже в самому кінці села Городище обабіч дороги, що йде до села Орлівка є невеличка гірка... Детальніше...

ПРОБА ПЕРА...
Шановні читачі нашої газети!
В сьогоднішньому номері нашої газети хочемо поділитися із вами перлинами поезій учениці 4 класу агротехнічного ліцею- інтернату Ковтун Оксани...
Детальніше...

ЛЕГЕНДА ПРО СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА
Християнського проповідника Валентина посадили в римську в'язницю за віру і невдовзі засудили до страти... Детальніше...

ПОСМІХНИСЬ
Всі ми знаємо, що шкільне життя-дуже веселе, і цікаве. У багатьох з нас напевне, траплялися веселі випадки за часи, проведені у школі... Детальніше...


АРХІВ