ВІТАЄМО!!!
ПОЧАТОК

Історія виникнення свята 8-Березня
Незважаючи на порівняно велику кількість свят в календарі українців, жіночих з них вкрай мало. 8 березня, таким чином, видається для прекрасної половини людства чи не єдиним приводом для святкувань. Втім, свято - річ штучна. Як би це було не дивно, все частіше походження того чи іншого приводу для веселощів чи просто відпочинку ми не помічаємо. Втім, майже у кожного свята існують історія .Яка історія 8 березня?
Все почалося на початку весни 1857 року, коли текстильщиці Нью-Йорку пройшли "маршем порожніх каструль" по Манхетену. Вони вимагали підвищення зарплати, поліпшення умов праці і рівні права для жінок. Демонстрацію природно розігнали, але шуму у зв'язку з своєю незвичністю вона наробила неабияк. Цю подію навіть стали називати Жіночим днем. Пройшло більше 50-ти років і в останню неділю лютого вже 1908 роки, тисячі жінок, знов вийшли на вулиці Нью-Йорку. Демонстрація ця, як можна здогадатися, була приурочена до того самого "Жіночого дня" 1857 роки. Жінки знов стали вимагати виборчого голосу, виступили проти жахливих умов праці, і особливо проти праці дітей. Поліція одержала наказ розігнати демонстрацію. У хід були пущені шланги з брудною крижаною водою. В наступному 1909 році Жіночий день знов був відмічений маршами і страйками жінок. У 1910 році соціалісти і феміністки провели Жіночий День вже по всій країні. Пізніше в цьому ж році делегатки поїхали із США до Копенгагена на Другу Міжнародну Конференцію жінок-соціалістів, де і зустрілися з Кларою Цеткін. Клара Цеткін запропонувала поставити на конференції питання про те, щоб жінки у всьому світі вибрали певний день, коли вони привертатимуть суспільну увагу до своїх вимог. Конференція, в якій взяли участь більше 100 жінок з 17 країн, гаряче підтримали цю пропозицію поіменним голосуванням, результатом якого з'явилося виникнення Міжнародного дня солідарності жінок в боротьбі за економічне, соціальне і політичне рівноправ'я. Треба відзначити, що точна дата цього дня на цій конференції так і не була визначена.
Вперше Міжнародний Жіночий День був проведений 19 берзня 1911 року в Німеччині, Австрії, Данії і деяких інших європейських країнах. Ця дата була вибрана жінками Німеччини, тому що цього дня в 1848 році король Прусії перед загрозою озброєного повстання дав обіцянку провести реформи, включаючи невиконане введення виборчого права для жінок. В 1912 року цей день жінки відзначили не 19 березня, а 12 травня. І лише з 1914 року цей день стихійно стали відзначати чомусь 8 березня. Так як Росія жила тоді на відміну від всієї Європи за юліанським календарем, то Міжнародний Жіночий День у нас в країні наголошувався не 8 березня, а 23 лютого. В Росії цей день жінки відзначають щорічно з 1913 року. І ось, 23 лютого 1917 року, роки в Росії знов наступив цей день жінки Петрограду вийшли на вулиці міста протестуючи проти війни. Деякі стихійні мітинги перейшли в масові страйки і демонстрації, сутички з козаками і поліцією. 24-25 лютого масові страйки переросли в загальний страйк. 26 лютого окремі сутички з поліцією вилилися в бої з викликаними в столицю військами. 27 лютого загальний страйк переріс в озброєне повстання, почався масовий перехід військ на сторону повсталих, які зайняли найважливіші пункти міста, урядові будівлі. Створена Рада робочих і солдатських депутатів, одночасно створений Тимчасовий комітет Державної думи, який сформував уряд. 2(15) березня Микола II відрікся від престолу. 1 березня нова влада була встановлена в Москві, протягом березня - по всій країні. Таким чином, саме Міжнародний Жіночий День 1917 роки з'явився спусковим гачком, що привів до Лютневої революції, яка в свою чергу привела до Жовтневого перевороту і виникнення СРСР. В СРСР 8 березня довгий час був звичайним робітничим днем, але 8 травня 1965 року, напередодні 20-річчя Перемоги у Великій вітчизняній війні, Міжнародний жіночий день 8 березня був оголошений святковим днем.
Традиції святкування Дня 8-го Березня
Багато хто сумнівається, що це свято дійсно "міжнародне". Проте, ще в 1977 році ООН прийняла резолюцію 32/142, призвавши всі країни проголосити 8 березня вдень боротьби за жіночі права - Міжнародним жіночим днем. Цей день оголошений національним вихідним в республіках колишнього СРСР, а також в: Анголі, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конго (там свято не "міжнародних", а конголезьких жінок), Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї і Уганді. У Сірії 8 березня відзначають День Революції, а в Ліберії - і зовсім як День пам'яті полеглих.
Тому але 8 Березня, що раніше знаменувало ідейну боротьбу прекрасної половини людства за свої права, стало традицією, днем Весни, квітів та усмішок.
У Великобританії з кожним роком зростає популярність цього свята, повідомляє Британська національна комісія з прав жінок, хоча офіційно воно не визнане. Дедалі більше британців, наслідуючи традицію, дарують цього дня прекрасній половині квіти. Також популярними є символічні сувеніри, розгадування потаємного значення яких є "родзинкою" свята англійців. Чимало жіночих організацій, яких у країні близько 200, проводять 8 Березня святкові заходи. Жіноче свято відзначають у багатьох початкових та середніх школах Великобританії.
У Польщі 8 Березня на державному рівні не відзначається. Втім, у календарях дата зазначена як День жінок. Якихось спеціальних урочистостей, святкувань поляки 8 березня не організовують, та на вулицях кількість чоловіків, котрі поспішають кудись із квітами, помітно збільшується.
В Японії жіноче свято припадає не на 8 березня, а на 3 березня, це - День дівчаток

Агафонова О. І.


Отож, закликаємо вас любити і пам'ятати ЗАВЖДИ про нашу прекрасну половину, дарувати їм посмішку і щастя: на роботі і вдома, в школі , в хвилини радості й хвилини смутку, просто так, а інколи змушуючи себе - намагаймося бути ЛИЦАРЯМИ і ДЖЕНТЕЛЬМЕНАМИ завше і усюди...

Директор школи Мельничук В.Ф.
FFF
О! Жінка! Хто Ти така є,
Що за створіння і якого роду?
Така далека і така близька,
Така бажана і достойна оди.

За тебе йдуть дуелями на смерть,
Перепливають океанів води,
Штурмують небо і земную твердь
За ту красу, за ту Небесну Вроду.

Пізнати щоб тебе і зрозуміти,
За просто так, не відаючи страху,
Чоловіки в віках тисячоліть
Кладуть життя, так віддано на плаху.

О, Жінка! Ти дивуєш світ,
Роджаєш нове у тяжкім двобої,
Щоб рід продовжить нескінченно літ
Тому так щиро я горджусь Тобою.

І восхваляю лиш тебе одну,
Що кожну мить, в простій житейській днині,
Боготворю, як ранішню весну,
Як час, що плине по життю неспинно.
"Шкільний вісник"
Газета Городищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів "Шкільний вісник" Заснована 01.09.2006 р.
Засновник: учнівський колектив школи
Видавець: ресурсний центр
"Шкільний вісник" готували:
Агафонова Ольга Ігорівна,
Мельничук Віктор Федорович,
Гурин Михайло Ничипорович,
Пастушок Юрій Андрійович,
Олексієвець Олександр Іванович,
Ціпан Іван Іванович,
Семенюк Сергій Федорович
АРХІВ