З історії села Голубне


Погляд в минуле. Археологія
Коли подивитися на археологічну карту Березнівського району, то можна зразу ж помітити, що як і більшість північних районів ця територія ще дуже слабо досліджена. Тут майже не проводилися археологічні розкопки.

Детальніше...


Стародавнє поселення села Голубне
Ще одна цікава пам'ятка в селі Голубне - залишки старого замчища на південно - східній околиці села. Це є укріплена площадка прямокутної форми, оточена на периметрах земляним валом, висотою 5 - 10 м. Вал добре зберігся з трьох сторін і лише із заходу зруйнований, біля східної сторони в кутах укріплення помітні залишки бастіонів, в давнину на валах були деревляні стіни та башти.

Детальніше...


Легенди рідного села ГОЛУБНЕ

У 2005 році село Голубне відзначало 500 - річчя першої згадки про нього в історичних документах та джерелах . Відноситься воно до 1595 року і вміщено у польській книзі "Словник географічний Королівства Польського" (Варшава, І862 р. , ТЛІ , С. 114 - 115 Там значилося:
" Село Голубне , Печалівської волості , розташоване серед лісів на 2/3 листяних та І/З соснових
Я , Іван Гулевич , підкоморій Луцький , з'їхав на грунт села Голубне і серед мокрот , валів і горбів заснував свою резиденцію" Село на той час було фільварком князів Родзивілів і уже мало 48 селянських хат.

Детальніше...


Дослідження шкільних науковців

У 1993 році в Голубненській загальноосвітній школі І-IIІ ступенів Рівненськеї області Березнівського району створене наукове товариство учнів "Наукова зміна"' до якого входять учні 5-11 класів.

Детальніше...


  • Корисні посилання