Опис досвіду роботи
завідуючої публічно-шкільною бібліотекою-філією с.Губків
Ілліної Жанни Михайлівни


Кожен торує власну дорогу до істини, та незаперечним є те, що для багатьох цей шлях пролягає через книгу. Магічна сила друкованого слова спонукає шанобливо схиляти голову перед тими, хто присвятив життя служінню книзі.
Без книги не існувало б бібліотек. Для бібліотеки книга - це найдорожчий скарб. Саме бібліотека є найважливішою творчою лабораторією, саме від її ресурсів і послуг залежить якість та зміст навчання і наукових досліджень. Книга - це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця і недоспані ночі, творча думка і презентація ідей…
Книга порадник , надійніший за пам'ять, і що більше ви маєте їх, то ви багатші. Ще в дитячі роки ми розуміли, що не можемо уявити своє життя без книги, що книга - це безцінне багатство, скарб, і що до неї потрібно ставитись з любов"ю, бережливістю.
Прививає дітям свою любов до книги наша Губківська публічно - шкільна бібліотека. Всю свою роботу проводить згідно річного плану, спрямовує її, виходячи з основних документів про школу. Бібліотека прагне якісно, систематично і своєчасно вести обслуговування читачів, формувати й задовільняти читацькі інтереси. Один раз в квартал бібліотека проводить індивідуальний аналіз читання. Груповий аналіз читання бібліотекою проводиться даного класу за півріччя. Анкетування учнів допомагає з'ясувати, про що діти дуже люблять читати: про природу, книги про тварин, казки, дитячі енциклопедії, власне будь яку літературу, яка дає відповіді на тисячі "чому?".
Дітям дуже подобаються дитячі журнали, які надходять до бібліотеки "Пізнайко", "Барвінок", "Малятко", "Ангеляткова наука", "Ангелятко". Велику увагу бібліотека у своїй роботі приділяє дітям, яких важко зацікавити читанням. Вивчаються їхні інтереси, проводяться індивідуальні бесіди, ведеться спостереження за їх читанням, рекомендуються цікаві книги.

Бібліотека - одна з найважливіших ділянок роботи школи. Вона здійснює єдину для школи державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами та засобами в загальному плані навчально-виховного процесу школи і разом з педагогічним колективом. Вона допомагає здійснювати інформаційно - бібліографічну роботу з обслуговуванням учнів - читачів, учителів-предметників, класоводів. Систематично, у процесі надходження нової літератури, поповнюються постійно діючі книжкові виставки: "Книги - морська глибина", "На допомогу вчителю", "Вінок великому Кобзарю", "Землі квітучої краса", "Здоров"я - головне життєве благо".

Отримуючи нову літературу бібліотекар готує тематичні полички: "Зупини свій погляд", "Нові книги".
У своїй роботі бібліотека керується законами України про освіту, бібліотечну справу, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, положеннями про загальноосвітній навчально - виховний заклад і про бібліотеку загально - освітнього навчального закладу.
Основні функції, які виконує бібліотека: загальноосвітня, інформаційна, виховна. Книгозбірня безкоштовно надає основні види бібліотечних послуг: видає в тимчасове користування літературу, виконує послуги інформаційного, довідкового, бібліографічного характеру.
Основним завданням публічно - шкільної бібліотеки є:
- підтримання позитивного іміджу;
- співпрацю з іншими закладами культури, творчими організаціями;
- бути відкритими для всієї громади, надавати вільний доступ до широкого кола інформаційних ресурсів всім, хто потребує цього для повсякденного життя;
- по можливості забезпечувати фізичний та інтелектуальний доступ до інформаційних ресурсів користувачам з особливими потребами;
- сприяння розвитку освіти та самоосвіти, пропагуючи користувачам широкий вибір документів на різних носіях інформації, а також надання професійних консультацій, щодо пошуку потрібних матеріалів;
- сприяння підвищення рівня поінформованості та правової освітченості соціально - незахищених громадян;
- систематичне удосконалення традиційних бібліотечно- інформаційних ресурсів відповідно до життєвих потреб реальних та потенційних користувачів.

В бібліотеці ведеться краєзнавча картотека. З метою популяризації краєзнавчої літератури в бібліотеці працює клуб за інтересом "Чомучки".
Клуб постійно намагається зібрати, зберегти і надати користувачам документальні джерела та інформацію про рідний край, співпрацюючи з вчителями української мови та літератури, географії, історії. Бібліотека допомагає класним керівникам у підготовці до виховних годин, що стосується краєзнавства, оформлено книжково-ілюстративну виставку " Мій рідний край- моє село Губків". Яке красиве, мальовниче наше село Губків, про це вам скаже кожна людина, яка побувала на схилах нашої річки Случ. Своєю красою вабить до нашого села туристів. А Губківський замок , який стоїть пам'яткою XVIII століття неначе статуя, яка згадує мальовничий край в якому ми живемо, красуємося його красою.
Засідання клубу за інтересом приділяють велику увагу історії нашого села, його маршрутам, стали наче частиною нашого повсякденного життя. Ми дізнаємося все нове й нове, а діти від цього в захваті, вони прибирають біля річки, вони чистять джерельця, віддихають, ходять на екскурсії і кожен учень з цікавістю може розповісти про своє село Губків , про Губківський замок, Дзвоницьку гору.
Щороку проходить Всеукраїнська акції "Живи , книго!". До її проведення залучаються учні, вчителі, батьки. В кожному класі створені пости бережливих, які перевіряють стан збереження підручників. Бібліотека працює в тісній співдружності з учнями, класними керівниками. У планах роботи класних керівників передбачена робота з учнями, щодо збереження підручників з виховання у них любові до книги.
Це питання розглядається на засіданні педради, батьківських зборах. У кожному класі є учні, які відповідальні за збереження підручників і регулярно перевіряють їх стан, роблять відповідні записи, виставляють оцінки. Організовано проходить акція "Подаруй книгу бібліотеці " у ході якої надійшло чимало цікавих книг.

Справжніми помічниками у роботі бібліотекаря стали діти , які лікують книги.
Працюючи в тісному контакті з педагогічним колективом школи, бібліотека систематично інформує вчителів-предметників, класних керівників про нові надходження літератури, підручників, періодичних видань. Ця інформація висвітлюється в інформаційних бюлетенях, які висвітлюються на стенді "Живи, книго!".
Бібліотека бере активну участь у роботі педрад, на яких проводить огляд нової літератури , підручників, газетно-журнальних статей із питань викладання окремих дисциплін, складає методичні підбірки на допомогу вчителям.
Спільно з вчителями організовано і проводено зустріч з воїнами-афганцями "Афганістан в душі моєї біль", "Андріївські вечорниці ", екологічний вечір " Все в наших руках", екологічну вікторину " Люби і знай свій рідний край ", свято осені " Осінній карнавал", презентація збірок П. Рачка " Дзвіниця та Б.Боровця " Поліття", бібліотечні уроки
" Твої помічники у виборі книг", " Державні та народні символи України".
Значне місце бібліотека приділяє поповненню книжкових фондів, створенню каталогів та картотек. По мірі надходження літератури своєчасно проводжу її облік, обробку.
Бібліотека бере участь у проведенні предметних тижнів. Підбирається необхідна література для повідомлень. У пригоді стають і картотеки і тематичні папки з підібраним матеріалом за різноманітними темами.
- "Попіл Чорнобиля в наших серцях ";
- "Світлій пам'яті жертв Голодомору 1932-1933років";
- "Письменники Березнівщини";
- "Великий подвиг українського народу "


Постійно працюю над підвищенням свого рівня , слідкую за новинами , що з'являються в журналі "Шкільний бібліотекар ", газетах "Освіта України", "Урядовий кур'єр ", інформаційному збірнику Міністерства освіти й науки України.
| НА ГОЛОВНУ |