34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


 Березнівська ЦРБ
 Березнівська ЦРБ
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 ПШБ смт. Соснове
 ПШБ с. Городище
 ПШБ с. Білка
 ПШБ с. Маринин
 ПШБ с. Голубне
 ПШБ с. Грушівка
 ПШБ с. Зірне
 ПШБ с. Князівка
 ПШБ с. В. Поле
 ПШБ с. Моквин
 ПШБ с. Малинськ
 ПШБ с. Бронне
 ПШБ с. Балашівка
 ПШБ с. Друхів
 ПШБ с. Кургани
 ПШБ с. Прислучі
 ПШБ с. Яцьковичі
 ПШБ с. Яринівка


Народознавча експозиція "Від минулого до сучасного".

Дата відкриття: 2 серпня 2012 р.


Людина живе в оточенні краси і різнобарвності, витонченості форм природи, уміє бачити красу в навколишньому світі і сама творить предмети краси.

Витоки народного мистецтва сягають сивої давнини. Зберігаючи тісний зв'язок з традиціями народної творчості минулого, народне мистецтво набуває нового змісту, нових якостей і рис сьогодення. З далекого минулого прийшло до нас рукоділля - рук діло - життя, плетіння, в'язання , вишивання, різьблення, ткацтво тощо. І виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі, зі спілкування з навколишнім світом та потреби не стільки бачити красу, а й творити її власними руками. Підтримавши ідею працівників організаційно - методичного відділу про створення музейних експозицій на базі бібліотек, завідуюча бібліотекою та члени клубу "Калина" провели пошукову роботу, результатом якої у бібліотеці було створено народознавчу експозицію "Від минулого до сучасного" про мистецтво села, художньо-стильові особливості ткацтва.

Завдячуючи тим людям, які бережно відносяться до старовинних речей і до історії було зібрано роботи наших предків.

Читачам цікаво дізнатися про одяг який одягали у 40-х роках. Отже на виставці можна побачити чоловічі та жіночі сорочки того часу, рушники, намітки, рядна, та вишиті картини на тканому полотні.

Сучасною майстринею нашого села є Логощук Галина Володимирівна, яка допомагала у створенні експозиції і надала музею сучасного забарвлення.

Її виставка під назвою "У вільну хвилину, у вільну годину, люблять майструвати мати та дитина", містить не тільки її роботи, а й роботи її доньки. Кажуть що жодна людина не приходить у світ безталанною. Кожному Бог дарує талант у чомусь.

Зараз у своєму творчому доробку Галина Володимирівна має біля 20 вишитих картин, та вже виткано до 500 метрів полотна. Рушники пані Галини розлетілися по Україні, та далеко за її межами: Канаді, Німеччині, Японії. Вона вміє вдало підібрати кольори, а скільки тепла, любові, терпіння вона вкладає у свою працю. Про майстриню розповідається в книгах "Митці Рівненщини". "Літопис Березнівщини" , "Декоративно-прикладне мистецтво Рівненщини".

У бібліотеці постійно проводяться екскурсії для учнів, односельчан та поважних гостей нашого села.

Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою-філією
Журавель Руслана Михайлівна.

Назад

Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Rated by PING Портал Укрнет Google Yandex

Copyright © 2007-2015 БЦСПШБ.