34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


 Березнівська ЦРБ
 Березнівська ЦРБ
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 ПШБ смт. Соснове
 ПШБ с. Городище
 ПШБ с. Білка
 ПШБ с. Маринин
 ПШБ с. Голубне
 ПШБ с. Грушівка
 ПШБ с. Зірне
 ПШБ с. Князівка
 ПШБ с. В. Поле
 ПШБ с. Моквин
 ПШБ с. Малинськ
 ПШБ с. Бронне
 ПШБ с. Балашівка
 ПШБ с. Друхів
 ПШБ с. Кургани
 ПШБ с. Прислучі
 ПШБ с. Яцьковичі
 ПШБ с. Яринівка


Етнографічна експозиція "Моє село - краплиночка на карті".

Дата відкриття: 12 січня 2013 р.Бібліотека потрібна людям як джерело інформації, як шлях до душі кожної людини, виконує безліч соціально значущих функцій. Однією з яких є збереження і відтворення соціально-культурної пам'яті, що здійснюється завдяки збиранню та впорядкуванню документів, пам'яток матеріальної та духовної культури.

При Кам'янській публічно-шкільній бібліотеці створено музейну кімнату, де представлені предмети побуту, декоративно-ужиткові речі , експонати розповідають про життя та побут жителів села в минулі часи. Бібліотека проводить роботу по пошуку інформації про історію села, його назву, легенди. Доповнюються та оцифровуються матеріали преси про село та його жителів. Проводиться пошук народних умільців села. На сьогоднішній день за допомогою наших односельців, старожилів, вчителів, учнів школи, волонтерів, зібрано близько 80 експонатів, багато цікавих фотографій, виробів, які значно поповнили фонд краєзнавчої кімнати. Читачі бібліотеки приносять речі, що належали їх бабусям і дідусям, сімейні реліквії. Всі музейні експонати облікуються в інвентарній книзі.

До складу основного фонду музейної кімнати входять такі типи пам'яток: речові - знаряддя праці жителів села (серп, гребінь для прядіння ниток, ступа, грабки), предмети побуту (одяг, хатній посуд, домашнє начиння, нумізматичні матеріали (паперові гроші, облігації державної позики, медалі, значки); гребінь, веретено,ткацький верстат, рубель, прач, коловертка, бердо, глечики,олійниця, судник, банька, підсвічник, праска, масничка, пилка, чорнильниця, вилки до печі, ціп, ступа, колиска, чемодан, сундук, дерев'яні ночви для замішування тіста, вишиті картини, картина пензлем, рушники лляні, рушники вишиті, настінні дорожки; писемні -результати краєзнавчо-пошукової роботи бібліотеки : історія села, історія бібліотеки, папка газетних публікацій про село та його жителів.

За невеликий період часу музейна кімната стала центром проведення масових заходів . Постійно проводяться краєзнавчі та народознавчі уроки екскурсії для учнів, дітей дитячого садочка, користувачів бібліотеки.

Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою-філією
Чикалюк Наталія Романівна

Назад

Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Rated by PING Портал Укрнет Google Yandex

Copyright © 2007-2015 БЦСПШБ.