34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


 Березнівська ЦРБ
 Березнівська ЦРБ
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 ПШБ смт. Соснове
 ПШБ с. Городище
 ПШБ с. Білка
 ПШБ с. Маринин
 ПШБ с. Голубне
 ПШБ с. Грушівка
 ПШБ с. Зірне
 ПШБ с. Князівка
 ПШБ с. В. Поле
 ПШБ с. Моквин
 ПШБ с. Малинськ
 ПШБ с. Бронне
 ПШБ с. Балашівка
 ПШБ с. Друхів
 ПШБ с. Кургани
 ПШБ с. Прислучі
 ПШБ с. Яцьковичі
 ПШБ с. Яринівка


Літературно -меморіальна експозиція "Гордість нашого краю"

Дата відкриття: 22 травня 2013 р.


Музей відкрито 22 травня 2013 р. - у 75-річницю від дня народження видатного українського письменника Андрія Івановича Кондратюка.

Експозиція музею розкриває життєвий та творчий шлях місцевого письменника, висвітлює його головні творчі здобутки , зосереджує увагу на вплив особистості письменника на український літературний процес. Основою фондів літературно-меморіальної експозиції музею стали його видання, матеріали про життєвий і творчий шлях, книги, рукописи, документи, фотографії та картини з приватних колекцій та архівів Андрія Івановича.

Метою роботи музею є збереження літературного надбання краю. Загальна кількість експонатів понад 390.

Перший розділ експозиції має назву "Кожен рядок випромінює любов до світу і до людини", де розповідається про дитячі та юнацькі роки письменника, навчання, також представлені копії похвальних листів та грамот , якими був нагороджений письменник та фотографії із сімейного альбому. Другий розділ експозиції "Літературне слово нашого земляка" знайомить із найпліднішим періодом творчості Андрія Кондратюка, що випав на час його проживання. Творяться і видаються вершинні полотна письменника - романи: "Новели нашого хутора","Важке прозріння" ,"Вигнанець", "Хутір", "Поза межами суєти", "Дорога до матері" , " Випромінювання любови", повісті, оповідання ,спогади,спостереження: "Поклик творчості", "Світло любові", " На горі сосна золото рясна", "Краса зникаюча і вічна", "Гості з Аргентини" , "Геній поза Батьківщиною", "З вишневого саду", "Добром зігріте серце", "Давні листи", "Зацвіла в долині червона калина", "Там земля мила", "У світлі спогаду", "Старина".

Відвідувачі мають можливість побачити та прочитати ці книги. В розділі "Із бібліотеки письменника" розміщені книги подаровані письменнику іншими авторами та періодичні видання, а також твори Андрія Івановича друковані у періодичних виданнях. В розділі "Архівні документи" розміщені рукописами письменника , а колекція календарів в "Дні перейдені за календарем".

Матеріали експозиції створюють особливу атмосферу, дають можливість заглибитися у всесвіт письменника, спробувати осягнути велич і глибину літературного слова. Сьогодні музей - центр проведення цікавих заходів просвітницької та пошукової роботи. Це екскурсії для школярів, уроки літератури рідного краю, зустрічі з письменником, виставки,презентації книжкових видань.

Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою-філією
Шпоняк Лариса Іванівна.


Назад

Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Rated by PING Портал Укрнет Google Yandex

Copyright © 2007-2015 БЦСПШБ.