34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


 Березнівська ЦРБ
 Березнівська ЦРБ
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 ПШБ смт. Соснове
 ПШБ с. Городище
 ПШБ с. Білка
 ПШБ с. Маринин
 ПШБ с. Голубне
 ПШБ с. Грушівка
 ПШБ с. Зірне
 ПШБ с. Князівка
 ПШБ с. В. Поле
 ПШБ с. Моквин
 ПШБ с. Малинськ
 ПШБ с. Бронне
 ПШБ с. Балашівка
 ПШБ с. Друхів
 ПШБ с. Кургани
 ПШБ с. Прислучі
 ПШБ с. Яцьковичі
 ПШБ с. Яринівка


Етнографічна музейна експозиція "Берегиня"

Дата відкриття: травень 2009 р.


"Людина, яка не знає свого минулого, не варта свого майбутнього", - говорить народна мудрість. Любов до рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, культурнішим. Для того потрібно добре знати його історію, природу, економіку, етнографію і культуру. Тому одним із напрямків роботи Прислуцької ПШБ є краєзнавча робота. Для збереження українських традицій та історії села при бібліотеці Прислуцької ПШБ створено етнографічну музейну експозицію "Берегиня".

Основна мета створення музейної експозиції:
- Зібрати, зберегти та надати користувачам доступ до документальних та матеріально-історичних джерел про с. Прислуч. Виховувати бережливе ставлення й почуття гордості до історичної спадщини рідного краю, продовжувати традиції зберігати й примножувати надбання наших предків.

Основою музейної експозиції є справжні речі XIX - ХХст. В музеї представлено чотири експозиції: предмети побуту, декоративно-ужиткові речі, колекція купонів, рублів, копійки, старовинні фотографії.

В першій експозиції музею : предмети народного побуту с. Прислучі, Хотин: дерев'яний прач, яким колись жінки вибивали полотняний одяг у процесі прання, рогачі, чавунці, веретена, утюги на пару, глечики і гладишки, макітра, в тому числі і глиняний посуд, рубель і качалка, що слугували для прасування білизни та рушників, цівка, ридки, чавуха для льону, коловертки, гребені і гребінець для виготовлення ниток з льону, серп1972 року, сито і ночви, для замішування хліба - короваїв, ціп, ярмо, діжки для води та прання, масничка, дерев'яна кружка, дерев'яна лопата, ступа, постоли, плетена колиска, самовар, сумка-термос з березової кори, кінця ХІХ століття, старовинні ікони, друкарська машинка, платівки, пральна дошка, Каретна лампа 1945 року, настільна лампа та ін.

Велика увага в другій експозиції міні-музею приділяється історії виникнення та місцевим особливостям пошиття та вишивки народного селянського одягу, барвистих рушників, скатертин, серветок та вишитих картин, виготовлених вмілими руками місцевих майстринь різних поколінь.

Особливою популярністю у читачів користується третя експозиція нумізматика, яка містить колекцію купонів, рублів, копійок, від 1961 до 1991 років. Альбом зі старовинними фотографіями теж цікавить відвідувачів, адже з додованням срібла ці фотографії збереглися і до тепер, деякі фото мають ще і польську печатку.

Доповненням до музейної експозиції, є різьблені картини Тараса Григоровича Шевченка і макет його хати, старий залізний ключ, який і досі можна зустріти у старих будинках 19 століття. Основними джерелами формування музейних колекцій являються дарунки, деякі з них на прохання приносять читачі бібліотеки . Бібліотека перебуває в постійному пошуку: музей поповнюється новими експонатами, збираються сімейні реліквії , сьогодні колекція музейної експозиції налічує більше 160 експонатів.

За матеріалами історико-краєзнавчих експозицій бібліотеки проводяться бесіди-екскурсії,уроки народознавства, історичні години, що поглиблюють знання отримані в школі. В ЗМІ висвітлюється інформація про діяльність музею (газета "Надслучанський вісник" статті "Міні - музей в бібліотеці", "Берегиня" береже історію рідного краю" ).

"Без музею - вся історія німа ...", тому потрібно берегти, те що маємо, адже втратити легко, а зібрати втрачену історію потребує над складних зусиль.

Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою-філією
Дзюбук Наталія Миколаївна.


Назад

Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Rated by PING Портал Укрнет Google Yandex

Copyright © 2007-2015 БЦСПШБ.