34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


 Березнівська ЦРБ
 Березнівська ЦРБ
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 Бібліотека-філія
 ПШБ смт. Соснове
 ПШБ с. Городище
 ПШБ с. Білка
 ПШБ с. Маринин
 ПШБ с. Голубне
 ПШБ с. Грушівка
 ПШБ с. Зірне
 ПШБ с. Князівка
 ПШБ с. В. Поле
 ПШБ с. Моквин
 ПШБ с. Малинськ
 ПШБ с. Бронне
 ПШБ с. Балашівка
 ПШБ с. Друхів
 ПШБ с. Кургани
 ПШБ с. Прислучі
 ПШБ с. Яцьковичі
 ПШБ с. Яринівка


Ольга Григорівна Осейчук родом з села Мокре Дубенського району, що на Рівненщині. Якщо знати про її корені, то стане зрозумілим, звідки у простої сільської дівчини такий художній хист. Народилась і виховувалась в духовно-благодатній сім'ї. Мати Надія Олександрівна мала неабиякий хист до українського декоративного розпису, батько Григорій Трохимович - умілець-коваль. Родина, де пошановувались українська історія, рідна мова, українська пісня, традиції і звичаї. Коли сім'я збиралася разом, то обов'язково звучали мелодії пісень "Ой, чого ти почорніло, зеленеє поле", "Ой з-за гори кам'яної", "Туман, туман долинами".

Ольга Осейчук - випускниця Мокренської, Мирогощанської шкіл, бібліотечного відділу Дубенського культосвітнього технікуму, філологічного, факультету Рівненського педагогічного інституту, ветеран педагогічної праці - нагороджена медаллю А. С. Макаренка (1985 р.) за заслуги в галузі освіти і педагогічної думки в Україні, лауреат літературно-мистецької премії імені Аверіна Коломийця за значний внесок у мистецьке відродження Українського Духу. Вчителювала, 25 років працювала інспектором Березнівського відділу освіти, нині викладає в Західноукраїнському коледжі "Полісся". Ольга Григорівна дуже любить пору, коли дує легенький вітерець, сяє сонечко, а в повітрі літає тополевий пух. Збирає його, складає в мішечки і... творить дива. На різнокольоровому оксамиті пише унікальні картини, її улюблені теми - храм, квіти, коні, птахи, довкілля.

Сюжети бере з творів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко, поетів-земляків Миколи Тимчака, Бориса Боровця, Миколи Берези, Степана Бабія, Павла Рачка, Любові Пшеничної, Надії Ярмолюк, з усього, що хвилює душу в цьому чарівному світі.

Свого часу займалася живописом, графікою, але згодом зрозуміла, що найбільше до душі робота саме тополевим пухом, який має свої особливості, незвичний природний полиск, а пише на оксамиті без попереднього малюнка.

Характерність фігур, гармонійна злагода моделі і довкілля ретельно опрацьовані заради того впевненого спокою, тієї неквапливості ритму, що є формовиявом українського духовного світу. Спокій, присутній у більшості картин, відіграє важливу роль у створенні тонкого ліричного настрою, необхідного для пізнання себе, наближення до найсуттєвішого у Всесвіті, усвідомлення себе його невіддільною частиною.

Художниця начебто заново опановує первинне відчуття життя. В чорно-білому і колірному просторах ("Воскреслії дзвони", "Небо", "Храм Руси-України", "Мати йде, прошу всіх встати", "Напередодні Великодня", "Яблуневий Спас", "Мальви", "Коні прагнули волі", "Мавка", "Парус самоти", "Батьківська пречиста хата", "Подарую собі жмут кленового теплого листя", "Ой чий-то кінь біжить", "На росах і дощах настояний бузок", "Незрадливо шумлять ясени" та ін.) національна українська естетика природного довкілля іде поруч із свідомим успадкуванням традиційного народного світовідношення - з його етикою побожного ставлення до життя. О. Г. Осейчук дивиться на світ очима свого краю, своєї землі, яку відчуває повсякчас під ногами. Це - відчуття сакрального зв'язку земного з небесним.

Найбільшу і повсякчасну підтримку мала від свого чоловіка - вірного друга, порадника і критика Івана Дмитровича Осейчука. В Західноукраїнському коледжі "Полісся" працює художня студія "Палітра", якою керує Ольга Григорівна. Біля сотні художніх студентських робіт в різних техніках акварелі, графіки, розпису на склі, декоративного українського розпису експонуються в студентській галереї. А в Березнівському краєзнавчому музеї студенти та учні студії "Палітра" презентували свої художні полотна під назвою "Батьківська пречиста хата", "Пастелі осені" тощо.ВИСТАВКА РОБІТ

Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Rated by PING Портал Укрнет Google Yandex

Copyright © 2007-2015 БЦСПШБ.