Наша адреса:
34600 Рівненська обл.
м. Березне, вул. Київська 7
E-mail: lib_kids@ukr.net
тел.: (03653)5-46-87
Вітаємо тебе, друже,
на нашому веб-сайті!

Любиш, друже, ти читати,
Хочеш все на світі знати?
То поринь у книги світ,
Що залишить справжній слід.
Для знання, фантазій лету,
Хочеш - книги з інтернету,
І дозвілля й спілкування,
Ігри, в мережі навчання.
Увесь бібліотечний світ
Шле тобі палкий привіт.

УВАГА!!! УВАГА!!! КОНКУРС!

Новини

11.04.2019
У Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці відбувся другий районний етап Всеукраїнського конкурсу:
«Найкращий читач України – 2019».
Конкурс має давні традиції і проводиться в країні з 2005 року. 12 найкращих читачів з публічно-шкільних бібліотек району взяли участь в інтелектуальних змаганнях, аби вибороти звання «Суперчитач Березнівщини» і стати учасником обласного туру Всеукраїнського конкурсу.
Цього року змагалися учні сьомих класів.
Журі оцінювали ведення читацьких щоденників, у яких діти продемонстрували широке коло інтересів та високий інтелектуальний рівень.
Важливою складовою конкурсу стала презентація учнями улюбленої книги. Завдання вимагало від учасників не лише досконалого знання твору, але й здатність аналізувати, мислити творчо і самостійно, а також вміння доносити свої думки до широкої аудиторії.
За результатами другого етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2019» переможницею стала учениця сьомого класу Городищенської ЗОШ Кравчук Анастасія, яка представлятиме Березнівщину на обласному турі конкурсу
05.04.2019
«Терен колючий у рідній стороні вирубую трудящою рукою»
У Березнівській районній дитячій бібліотеці під такою назвою відбувся літературний вечір вшанування видатного українського письменника, автора української абетки, автора відомого у світі роману «Чорна рада», українського перекладача «Біблії» - Пантелеймона Куліша.
Ведучі Пастушок Олеся та Федорчук Юлія ознайомили гостей свята із життєвим та творчим шляхом П Куліша.
У виконанні учнів Березнівської музичної школи Примак Ольги та Лопачук Марії звучали українські народні пісні.
Вірші автора П.Куліша читали Свиридюк Софія, Іволга Каріна, Кохушок Віка.
Всі присутні переглянули буктрейлер «Чорна рада», а також ознайомилися із книжковою виставкою письменника.
03.04.2019
Коли поїдеш, любий друже,
Із краю гір, шовкових трав,
Візьми з собою мою пісню –
Я в неї щастя наспівав.
Володимир Івасюк

3 квітня з нагоди 70-річчя від дня народження легендарного українського поета та композитора Володимира Івасюка в районній дитячій бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір творчості «Пісня буде поміж нас»>.
Присутні мали можливість пройти стежками дитинства та юності Володимира Івасюка, стали свідками зародження, становлення і розвитку таланту митця, відчули глибокий трагізм його долі.
Під час заходу лунали відомі пісні у виконанні солістки районного будинку культури Мирослави Мішкевич, демонструвалися уривки кінострічок, які висвітлювали життєвий та творчий шлях Володимира Михайловича Івасюка.
02.04.2019
Кожного року, весною, в усіх містах і селах, в усіх бібліотеках і школах проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
Цю чудову традицію, щорічно підтримує Березнівська районна дитяча бібліотека.
З нагоди Міжнародного дня дитячої книги та Дня народження Г. К. Андерсена в бібліотеці відбулося урочисте відкриття Тижня Книги.
Юні читачі з великим задоволенням слухали розповідь бібліотекаря молодшого абонементу М. Рябчук, яка розповіла дітям про історію створення свята, біографію та життєвий і творчий шлях всесвітньовідомого датського письменника й казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805-1875), казки якого люблять читати діти всього світу.
В ході заходу, діти ознайомилися з уривками найвідоміших казок «Дюймовочка», «Снігова королева» та «Принцеса на горошині» які продемонстрували учасники гуртка «Книга та лялька».
Дітям було запропоновано взяти участь в відгадуванні цікавих вікторин та загадок, ознайомились з тематичною виставкою «Чарівний світ Андерсена», на якій були розміщені різноманітні книги автора, про життя і творчий шлях великого казкаря і цікаві факти із життя данського письменника.
Захід закінчився, але казки Андерсена житимуть вічно! Маленькі глядачі поглибили знання про казки Г. Х. Андерсена у яких виховується любов до добра, прекрасного, сформували інтерес до нових знань та шанобливого ставлення до книги.
20.03.2019
До Березнівської районної дитячої бібліотеки завітали наші постійні відвідувачі - учні 1 класу економіко-гуманітарного ліцею з вихователем Кондратюк Ольгою Василівною.
Читайликам було підготовлено бібліотечний медіаурок «Розвивальний kids- майданчик», знайомство з сервісом Web 2.0 – LearningАpps та сайтом «Бібліоігротека» створеним Рівненською обласною бібліотекою для дітей.
Відвідування сайту було цікавим та пізнавальним, кожна команда отримала доручення від бібліотекаря і вирушала в онлайн подорож.
Користувачі виконували інтерактивні завдання сайту «Бібліоігротека»: «Загадки про тварин», «Домашні тварини», «Дари природи», «Загадки про птахів», «Морські жителі», «Різноманітність тварин» і багато інших.
На завершення заходу всі учасники ознайомились з періодичними виданнями, які отримує читальний зал дитячої бібліотеки й пограли в гру «Що Поштарик нам приніс?».
14.03.2019
Стан підліткової злочинності завжди викликає занепокоєність, а негативна тенденція до росту рівня злочинності серед неповнолітніх обумовила необхідність проведення заходу.
«Твоє життя – твій вибір», під такою назвою в Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці відбулася зустріч в онлайн-режимі за участю представників органів державної системи з учнівською молоддю щодо профілактики підліткової злочинності.
На заході обговорювалося ряд питань задля пошуку нових та ефективних засобів попередження правопорушень дітей та підлітків.
01.03.2019
Березнівська районна дитяча бібліотека радісно, з оплесками зустріла юних читачів – першачків Березнівського економіко-гуманітарного ліцею на літературній вечірці «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти».
Щоб потрапити у казкове місто, читайликам слід було виконати цікаве завдання «застрибнути у чарівну кімнату», відгадати загадки, які озвучували казкові герої.
Маленькі «чомусики» та «запитайлики» дізналися про походження слова бібліотека, про цікаві книжки, які є в нашій книгозбірні та як потрібно поводитись у бібліотеці.
Діти активно долали різні перешкоди, щоб швидше переглянути лялькову виставу «Як звірята лікували книги», яка навчила дітей правильно поводитись з книгами і уважно їх читати.
Всім дуже сподобався цікавий пізнавальний захід, про що свідчили усміхнені обличчя наших маленьких читачів та їх слова вдячності.
26.02.2019
У стінах Березнівської районної дитячої бібліотеки відбулася цікава зустріч з учнями 4 класів ЗОШ №2.
Бібліотекар підготувала урок – екскурсію під назвою «Країна Читайликів», познайомила дітей з відділом молодшого абонементу; розкрила значення слова «бібліотека»; ознайомила з тематичними поличками, конкурсами та гуртками, які діють протягом року.
Допитливі читачі отримали відповіді на багато пізнавальних питань, особливе захоплення діти отримали від лялькової вистави «Книга – твій друг! Будь книголюбом!», а зустріч із казковими героями створили  особливу атмосферу у читальному залі.
24.02.2019
Вшановуючи пам’ять української поетеси, перекладачки, громадської діячки Лесі Українки у Березнівській районній дитячій бібліотеці відбулася літературна година «Ні! Я жива! Я буду вічно жити. Я в серці маю те, що не вмирає».
Діти дізналися про тяжкий творчий шлях та нові цікаві сторінки з особистого життя поетеси, відповідали на запитання вікторини «Твого слова співучого сила».
На закінчення ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Джерела безсмертного слова».
21.02.2019

З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні центральна районна дитяча бібліотека підготувала передачу на ТРК «Березне»


Дякуємо Героям Небесної сотні всім, всім, всім! За те, що не пошкодували життя заради нас з вами!
Заради нашого майбутнього! Спасибі всім, хто відстояв Майдан, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму!
Ми дякуєм вам, хлопці, за життя,
Ми дякуєм вам, хлопці, за свободу.
Пробачте нас. Пішли ви в небуття,
Та більше не повернетесь додому…

Ви йшли за нас, ви йшли на вірну смерть,
Ви не боялися нікого і нічого.
Ви захищали своїх мам, жінок, дітей,
Ви знали що ви робите й для чого.

Хто міг подумати, що трапиться таке,
Хто міг подумати, що в мирную годину
підуть батьки ховать своїх дітей,
Які стояли на Майдані за Вкраїну.

Небесну сотню прошу вшанувати,
Небесній сотні дякувать до скону.
Це те найменше, що ми можемо віддати,
Щоб ви відчули, як склоняємось до долу.

Вас пам’ятати будемо завжди,
Із вами будемо боротись за країну.
За ту країну, де нема брехні й війни,
За нашу й вашу мирну Україну…


Список використаних джерел:
  • Соломія Українець «Мій тато Ангел»(поезія)
  • Сценарій, присвячений пам’яті Небесної:
    сотні «Небесна сотня в вирій полетіла»Перейти до джерела

  • Сценарії до річниці Революції Гідності:
    Пам’яті Героїв Небесної Сотні Перейти до джерела14.02.2019
День Cвятого Валентина – свято закоханих відзначається 14 лютого в Європі і по всьому світу.
На молодшому абонементі Березнівської районної дитячої бібліотеки діє святкова виставка-колаж «Бібліофотозона».
Запрошуємо створити собі гарний настрій у день Св.Валентина – зробіть фото на пам'ять! Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці, немає ніде.
Ми знаємо, що вони живуть на сторінках книжок, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання.
Зануритися в атмосферу свята, також сприяв майстер-клас «Солодка валентинка», де діти мали змогу власними руками виготовити подарунки, адже зроблені своїми руками сувеніри, зігрівають душу і зроблять свято схожим на казку.
29.01.2019
«Під Крутами бій, під Крутами кров…».
Це ще одна героїчна і водночас трагічна сторінка в історії України.
Бій під Крутами - символ патріотизму в боротьбі за незалежну Україну.
З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами та формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого у Березнівській районній дитячій бібліотеці відбувся історико-патріотичний екскурс «Герої Крут – навіки молоді», та здійснено виступ на ТРК «Березне» на тему: «Вам вічна пам’ять,вам вічна слава».
24.01.2019
Увага! Стартував Всеукраїнський конкурс есе «Діти єднають Україну»Під патронатом Національної бібліотеки України для дітей розпочався Всеукраїнський конкурс есе «Діти єднають Україну» присвячений 100-річчю від дня проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
До участі запрошуються літературно-обдаровані читачі віком від 10 до 18 років(переможці визначатимуться у двох вікових категоріях).
Основна вимога – висловити в креативній формі свою зацікавленість у становленні України як правової, демократичної, соціальної держави, своє бачення сучасності й майбутнього нашої країни, усвідомлення своєї ролі в ній.
Подробиці щодо оформлення робіт та інші деталі змагання можна прочитати в Положенні про конкурс на сайті Національної бібліотеки України для дітей за адресою: www.chl.kiev.ua
Конкурсні роботи в електронному форматі необхідно надіслати до 13 лютого 2019 року на електронну адресу нашої книгозбірні: lib_kids@ukr.net
У супровідному листі до твору, оформленого окремим документом, вказати прізвище, ім’я, вік, домашню адресу та телефон учасника.


18.01.2019
Будучи життєво необхідною людям у повсякденному житті, вода має особливе значення,і вже сама по собі, має цілющу силу.
Про це неодноразово згадує Святе Писання.

З вечерою усіх смачною,
з Йорданською святою водою!
Щоб Ісус,що охрестився,
Завжди в потребі заступився.
За весь рід і за родину
За нашу неньку Україну!»


Під такою назвою у Березнівській дитячій бібліотеці відбувся народознавчий урок.
14.01.2019
В новий рік з новими книгами!

Новорічні та Різдвяні свята завжди асоціюються зі сміхом та веселощами.
Мабуть, саме тому й хочеться дарувати радість, затишок і гарний настрій нашій малечі.
Саме бібліотека має безпечне та комфортне місце де можна звернутися до книжок яскравих і новеньких.
Так, нещодавно бібліотечний фонд молодшого абонементу. поповнився новими та актуальними книгами.
Протягом зимових канікул діє виставка-айстопер «В буксалон наш завітай, нову книгу прочитай», де юні читачі мають змогу прочитати книги, написані сучасними вітчизняними та зарубіжними письменниками, дізнатися про різні країни, відкрити для себе щось нове, пізнати добро і зло, поринути у фантастичні мрії.

14.01.2019
Зима багата на свята: коляда, вертеп, дідух, кутя – українські традиції різдвяних свят.
На старшому абонементі Березнівської ЦРДБ читачі ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «У Вифлиємі зірка засяяла…».


11.01.2019

Усіх-усіх вітає команда «Барви Случа» з Новим Роком та Різдвяними святами!
10.01.2019
Наприкінці 2018 року в Національній бібліотеці України для дітей були визначені та нагороджені переможці дитячого літературного конкурсу:
«Творчі канікули – 2018».
Приємно, що серед них – Анастасія Веремчук, юна поетеса з смт. Соснового Березнівського району.
Вона побувала в Києві на урочистому нагородженні та отримала відзнаку і подарунки за свій вірш «Гуртуймося, Братове-Українці!».
Вітаємо! Бажаємо нових творчих перемог!

Гуртуймося, Братове-Українці!
З ранніх літ матуся завжди мене вчила,
Що на кращій в світі ми живем землі,
Що в красі й любові- справжня наша сила,
І що всі ми рівні в місті і селі.

Ріки синьоокі, таємничі гори,
Несходимі тихі лісові стежки,
Дивний степ широкий, славне Чорне море,-
Де іще багатства бачили такі?

Сумно, що настала нелегка година,
Вітер злий зриває український цвіт.
Від страждань численних плаче Україна,
І про допомогу просить увесь світ.

На Верховну Раду боляче дивитись:
Бійки, перепалки, сором і ганьба.
Горе- депутати, нам не час сваритись,
Нас єднать за волю має боротьба!

Нас ніде не будуть в світі шанувати,
Якщо між собою не знайдемо лад,
Нам самим потрібно шлях відшукати:
Від чужого сонця не цвістиме сад!

Вчинки тих обранців важко зрозуміти,
Їм самим, напевно, часом невтямки.
Українці-браття, що нам є ділити?
Хіба рідну матір ділять на шматки?

Розділяти треба біль людський і тугу,
Співпереживати за біду чиюсь,
Без думок про користь стати комусь другом,
І свою сорочку дати без жалю.

Прокидайтесь, люди, ті, що звикли спати!
Через бездіяльність згинемо усі!
Нам давно потрібно всім пліч-о-пліч стати,
Як робили предки у скрутні часи.

Шлях до перемоги довгий і тернистий,
Зітканий з рішучих прагнень нас усіх:
Наша ціль єдина – небо мирне, чисте,
І дзвінкий дитячий, безтурботний сміх.

Вірю в світлу долю, вірю в Україну,
Знаю, що настане завтра кращий день,
Браття-Українці, станьмо воєдино,
Тільки так майбутнє ми своє знайдем!


04.01.2019
Напередодні різдвяних свят у стінах Березнівської районної дитячої бібліотеки відбувся майстер-клас з виготовлення новорічної композиції з живих хвойних гілочок. Майстриня Ольга Іволга, яка вже кілька років виготовляє цю красу для європейських родин, ділилася секретами її створення. Юні майстри тішилися своєю екібаною і неодмінно планували, кому її подарують.

01.01.2019
Новий рік - саме чудове і улюблене свято для дітвори.

В рамках проекту «Крок на зустріч дітям» у Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці відбулася новорічне свято з вихованцями «ГО Асоціація батьків дітей з особливими потребами "Особливий кіндер"».
Дітей радо привітали Дід Мороз та Снігуронька з Новим 2019 роком.
Дитячі посмішки, яскрава новорічна ялинка, веселі пісні, танці та ігри - створили неповторне свято не тільки для малечі, а й для усіх присутніх.
А яке ж новорічне свято без подарунків?
На свято з солодощами від народного депутата України Віталія Корчика, завітав його помічник Микола Семенович, який з дідом Морозом та Снігурочкою роздали діткам солодкі подарунки.Copyright © 2009 БЦСПШБ.